Kodėl „Jøtul“ renkasi ketų?

„Jøtul“ židinius ir malkines krosneles iš ketaus gamina nuo 1853 metų. Ši medžiaga atlaiko aukštą temperatūrą ir staigius jos pokyčius. Būtent todėl „Jøtul“ renkasi ketų židiniams, kaip automobilių gamintojai renkasi ketų varikliams gaminti.

„Jøtul“ ketus gaunamas perdirbant metalo laužą, superkamą iš vietinių pardavėjų. Jis išlydomas ir išvalomas, papildomas anglimi ir kitomis besilydančiomis medžiagomis. Pasiekusi reikiamą temperatūrą išlydyta geležis analizuojama gamyklos laboratorijoje Kråkerøy (Norvegijoje), o prireikus papildoma reikiamomis medžiagomis, kol tampa garsiosios „Jøtul“ kokybės. Tada liejimo automatas supilsto skystą geležį į formas iš specialaus smėlio, kuriose ji sustingsta, kad vėliau virstų naujoviškomis „Jøtul“ malkinėmis krosnelėmis. Po to „Jøtul“ gamyklos darbuotojai patikrina ir apžiūri kiekvieną detalę, o visus ugniakurus surenka bei apšlifuoja rankomis.

Tinka naudoti esant ekstremaliai temperatūrai

Ketaus malkinių krosnelių dalys liejamos formose. Ketus – labai stabili medžiaga, kuri neišsikreipia ir nekeičia formos veikiama aukštos temperatūros. Palyginti su kitomis medžiagomis, ketus yra itin tvirtas; tuo galima įsitikinti ir kasdieniame gyvenime – pilant šaltą vandenį ant įkaitusios ketaus keptuvės ir skardinės kepimo formos.

Nepaisant to, kad jos pagamintos, galima sakyti, iš tos pačios medžiagos, į temperatūros pokyčius reaguoja visiškai skirtingai – skardinis indas deformuojasi, o keptuvė išlaiko pradinį pavidalą.

Formuojama medžiaga

Ketus liejamas į trimates (3D) formas. Todėl galima pagaminti dalis, kurių konstrukcija tiksli iki smulkmenų, turi sudėtingų kampų, kraštų ir įvairių raštų. Dėl tokių detalių gerėja gaminių kokybė – tiek vizualiai, tiek funkcionaliai. Gaminių detalės yra vientisos ir tvirtos, be sujungimų ir suvirinimo siūlių, todėl eksploatuojant gaminį jos ne taip greitai susidėvi. O susidėvėjus jas lengva pakeisti.

Ilgalaikio vartojimo medžiaga

Dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių automobilių gamintojai nusprendžia gaminti variklio blokus iš ketaus, „Jøtul“ malkinėms krosnelėms ir židiniams irgi renkasi ketų. Tiekiant gaminį, kuris turėtų tarnauti vienai ar daugiau kartų, negalima eiti į kompromisus dėl medžiagų kokybės. Liejyklos darbas brangus, reikia daug investuoti. Be to, kiekvieno atskiro židinio tobulinimas reikalauja didesnių investicijų į formas. Užtat rezultatas – gaminys, kuriuo galima džiaugtis ilgus metus.

Keičiamos dalys

Tiek ketaus krosnelės, tiek židinio kapsulės susideda iš keleto tarpusavyje sujungtų dalių. Tarp visų jų dedama karščiui atspari mastika, kad gaminys būtų visiškai sandarus. Galimybė pakeisti bet kurią dalį ir puikios garantinės sąlygos leidžia džiaugtis „Jøtul“ gaminiu ilgus metus.

Dėmesys antrinėms medžiagoms ir aplinkosaugai

„Jøtul“ produkcija gaminama gamykloje, anksčiau vadintoje „Kråkerøy Verk“, Fredrikstade, Norvegijoje. Kiekvieną dieną metalo laužo gaunama iš vietinių metalo laužo prekybos agentų. Jis išlydomas ir paverčiamas naujais, moderniais židiniais. Gamyba vyksta vidury gyvenamojo rajono, todėl aplinkosaugos, išmetamųjų teršalų kiekio ir triukšmo lygio reikalavimai labai griežti. Turint omenyje minėtus dalykus ir faktą, kad mediena –atsinaujinantis ir CO 2 išmetimo atžvilgiu neutralus šilumos šaltinis, galima tvirtai teigti, jog rinkdamiesi „Jøtul“ gaminius, saugote aplinką ir klimatą.

Kiti patarimai

Kaip išsirinkti tinkamos galios židinį?

Paskaičiuoti labai paprasta. Įprastai skaičiuojama, kad šilumos poreikis sudaro 60–70 vatų/kv.m. Ši vertė gali keistis įvertinus statinio izoliaciją, langų skaičių, patalpų aukštį. Suteikti visą informaciją ir rasti geriausią sprendimą jums…

Ar galima įrengti kaminą ir židinį A klasės name?

Praėjusių metų pabaigoje įsigalioja A klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams. Ar žinojote, kad A klasės pastatams netinka įprasti židiniai, kurie orą kūrenimui imdavo iš patalpos? Šios klasės pastatams…

Kaip valyti ir prižiūrėti židinį ir malkinę krosnelę?

„Jøtul“ rekomenduoja reguliariai atlikti ir ugniakuro, ir kamino techninę priežiūrą. Kai židinys ar malkinė krosnelė yra švarūs, ugnis matoma puikiai, o mediena sudega geriau ir švariau. Be to, jei ugniakurą kūrenate sausa geros kokybės mediena ir reguliariai valote dūmtakį, sumažinate suodžių užsidegimo, galinčio pakenkti kaminui, riziką. Tinkamai techniškai prižiūrimi židiniai ir krosnelės tarnauja ilgiau ir daug metų teikia nuostabių potyrių.

Kaip deginti medieną?

Norvegų rašytojas Larsas Myttingas knygoje „Viskas apie medieną“ (norvegiškai „Hel ved“) pataria, kas svarbiausia deginant malkinę medieną. Ši knyga sulaukė didelio populiarumo Norvegijoje ir kitose Europos šalyse

Kaip uždegti ugnį?

Kartais uždegti ugnį sudėtinga. Tie, kurie atvažiuoja į šaltą poilsio namelį žiemą, žino ne vieną būdą, kaip įžiebti liepsną. Tačiau būdas turi būti patikimas: uždegti ugnį lengvai ir saugant aplinką.

Patarimai perkantiems židinį ar malkinę krosnelę

Bendrovė „Jøtul“ turi didžiausią ir labiausiai patyrusių prekybos agentų tinklą pasaulyje. Pardavėjai padės jums viso pirkimo metu – nuo tada, kai svarstysite, kokį židinį pirkti, iki tada, kai naujas „Jøtul“ židinys bus paruoštas naudoti jūsų namuose. Kreipdamiesi į „Jøtul“ tinklo specialistus pradiniame etape sutaupysite ir pinigų, ir laiko. Prekybos atstovai suteiks jums naudingų patarimų atsižvelgdami į jūsų poreikius, gyvenimo situaciją ir, be abejo, finansines galimybes.
Toliau rasite kelis klausimus, į kuriuos turite atsakyti prieš pirkdami židinį ar krosnelę.